آرایشی و زیبایی, پوست و مو

کرم آبرسان چیست؟

 • پوست صاف و شاداب نشانه سلامت است اما دستیابی به آن راحت نیست و نیازمند حفاظت مستمر از پوست و انجام یک سری روتین‌های مراقبتی است.  آبرسانی پوست به حفظ رطوبت سطح آن و زنده ماندن بافت‌ پوستی کمک می‌کند. استفاده از یک کرم آبرسان و مرطوب کننده در طول روز به از بین بردن خشکی پوست و شادابی آن منجر می‌شود و باید در برنامه روزانه مراقبت از پوست خود به آن اهمیت ویژه بدهید.

  یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است که این کار بیش تر در آرایشگاه ها انجام ميشود . اکثر آرایشگران معتقد هستند آبرسانی به پوست براي هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، ميشود شیوه های مختلفی براي این کار برگزید . آن ها ميگويند آبرسانی به ترميم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و… کمک ميکند .

  در این مطلب به معرفی انواع کرم آبرسان و مزایای آن برای سلامت پوست می‌پردازیم.

  درباره آبرسانی بیشتر بدانیم!

  با توجه به اینکه پوست بیرونی ترین اندام بدن و با بخش های مختلفی در تماس است، توجه به سلامت آن از اولویت هاست. امروزه بیش تر خانم‌ها به جوانی، شادابی و زيبايي پوستشان بیش از قبل اهمیت می‌دهند …

  یکی از روش های شاداب کردن پوست، آبرسانی است که این کار بیش تر در آرایشگاه ها انجام ميشود . اکثر آرایشگران معتقد هستند آبرسانی به پوست براي هر پوستی و هر سنی بدون ضرر است و با توجه به نوع هر پوست، ميشود شیوه های مختلفی براي این کار برگزید . آن ها ميگويند آبرسانی به ترميم، جرم گیری، پاک سازی، لایه برداری و… کمک ميکند .

  آبرسان پوست یا هیدرودرمی به معنی رطوبت رساندن به پوست است. با انجام آبرسان پوست میتوان سلول های آنرا سرزنده کرد تا تأثير بسزایی در شاداب بودن و جوانسازی پوست داشته باشند.

  تفاوت کرم مرطوب کننده با کرم آب رسان

  اغلب مان در این مورد اشتباه فکر می کنیم؛ به نظرمان کرم مرطوب کننده همان کرم آب رسان است و تنها تفاوت این دو به ترجیح تولیدکننده در انتخاب واژگان برمی گردد! درحالی که در واقعیت این طور نیست! هم کرم مرطوب کننده (moisturizer) و هم کرم آب رسان (hydrator)، هر دو، برای نرمی و لطافت پوست فرمولاسیون می شوند، اما ازلحاظ نوع ترکیبات و نحوه عملکرد تفاوت هایی دارند که برایتان توضیح خواهیم داد. بنابراین، وقتی فرمولاسیون کرمی با واژه «مرطوب کننده» یا «آب رسان» توصیف می شود، عمدی در کار است.

  تفاوت کرم مرطوب کننده و کرم آب رسان را می توان در چگونگی تأمین نیازهای رطوبتی پوست دانست؛ اگرچه، درنهایت، اثر هر دو چندان متفاوت از یکدیگر نیست.

  تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده بیشتر در میزان رطوبت رسانی محصولات آرایشی و بهداشتی است آبرسان‌ها معمولا بیشتر و حرفه‌ای‌تر رطوبت پوست را تامین می‌کنند. آب به تنهایی نمی‌تواند رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کند و شما برای تامین و حفظ آن به انواع کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده نیاز دارید. گلیسیرین، هیالورونیک اسید، پروپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و سوربیتول موجود در مرطوب کننده‌ها مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می‌کند و پس از جذب آب پوست شما مرطوب شده و لطافت بیشتری پیدا می‌کند.

  با این تفاصیل، کرم مرطوب کننده را باید برای پوست خشک و کرم آب رسان را برای پوست دی هیدراته استفاده کنیم. ناگفته نماند کرم های دومنظوره ای هم داریم که کار حفظ رطوبت و آب رسانی را یکجا انجام می دهند.

  ضرورت آبرسانی به پوست

  شاید برایتان جالب است که بدانید 30 درصد پوست از چربی و آب تشکیل شده است. با وجود این اگر پوست مقادیر زیاد چربی و رطوبت خود را از دست بدهد، خشک می شود و شادابی خود را از دست می دهد. بنابراین استفاده از محصولاتی که موجب حفظ رطوبت پوست می شود، لازم و ضروری است.

  وظیفه کرم های آبرسان در مرحله اول این است که موجب تقویت پوست می شوند. در مراحل بعدتر، محصولات آبرسان به دلیل تحریک بافت های کلاژن ساز پوست از ایجاد چین و چروک پوست و پیری زودرس آن جلوگیری می‎کنند.

  این محصولات مراقبتی به دلیل داشتن موادی همچون گلیسیرین، اسید لاکتیک، اسید هیالورونیک باعث جذب بیشتر آب در سلول های پوستی می شوند که نتیجه آن نرمی و لطافت پوست است. استفاده همزمان از کرم آبرسان و ماسک آبرسان پوست صورت توصیه می شود. استفاده این دو محصول با هم می تواند نتیجه بهترین بر روی پوست شما در جهت شاداب کردن و روشن کردن آن را داشته باشد.

  آیا آب به تنهایی برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست کافیست؟

  فراموش نکنید، آب به تنهایی نمی‌تواند رطوبت پوست را حفظ کند. احتمالا شما هم متوجه شده‌اید زمانی‌که از حمام خارج می‌شوید، آب باقیمانده روی بدن شما تبخیر می‌شود و به همراه آن چربی طبیعی پوست شما هم از بین می‌رود.

  در حقیقت، هرچه بیشتر پوست‌تان را بدون استفاده از مرطوب کننده و یا کرم آبرسان پوست بشویید، پوست شما بیشتر به خشکی می‌گراید.

  مزایای استفاده از کرم آبرسان کدام است؟

  استفاده از کرم آبرسان مقاومت پوست شما را افزایش می‌دهد و قدرت دفاعی پوستان را بیشتر می‌کند. پوستی که رطوبت کافی دارد در مقابل عوامل محیطی، آلودگی‌ها و آسیب‌ها مقاومت بیشتری داشته باشد. پوستی که به خوبی آبرسانی شده باشد فرآیند سم زدایی را بهتر انجام می‌دهد و موادی که باعث لک و کدر شدن پوست می‌شود را به خوبی دفع می‌کند.

  از دیگر مزایای استفاده از آبرسان‌ها چربی کمتر و به تاخیر افتادن پیری پوست است. حتما شما هم در طول زندگی با افرادی مواجه شده‌اید که پوست شادابی دارند که سن شناسنامه‌ای آن‌ها را نشان نمی‌دهد اغلب این افراد به آبرسانی اهمیت زیادی می‌دهند و از سنین پس از ۳۰ سال به صورت مستمر آبرسانی پوست خود را انجام داده‌اند.

  پوستی که به خوبی آبرسانی نشده برای جبران آسیب‌های وارده چربی بیشتری تولید می‌کند که خود می‌تواند بستر بسیاری از بیماری‌ها مثل جوش‌های پوستی را فراهم کند. ۳۰ درصد پوست از آب و چربی تشکیل شده اگر تعادل مواد طبیعی موجود در خود را از دست بدهد آسیب می‌بیند با استفاده از کرم‌های آبرسان به حفظ این تعادل کمک می‌کنید.

  پوست خشک نشان دهنده ی کمبود آب در پوست و نیاز به هیدراته شدن است و این مشکل با استفاده از کرم آبرسان پوست برطرف می شود. خشکی پوست در انواع مختلف پوست ممکن است ایجاد شود و ظاهری غیر الاستیک و خشکی را برای پوست ایجاد کند حتی اگه در حالت کلی پوستتان چرب باشد!

  کرم های آبرسان حاوی روان کننده بوده و مانع از دست رفتن رطوبت و آب موجود در پوست می شوند. این کرم ها به جذب رطوبت و آب از محیط توسط پوست کمک می کنند و از این طریق آبرسانی و هیدارتاسیون خوبی رو برای پوست به همراه می آوردند.

  ▪ بهترین سن براي آبرسانی چیست؟

  از۳۰ سال به بالا، برای این که با افزایش سن، چروک پوست( به خصوص در پوست های خشک) بیش تر ميشود . امروزه با بکار بردن شیوه هایی میتوان با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته کرد. رایج ترین شیوه، مزوتراپی هست که در آن هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب هست به پوست داده ميشود تا کم بود آنرا جبران کنیم. هیالورونیک اسید در پوست همه اشخاص وجود دارد ولی با افزایش سن مقدارش کم ميشود و از دلایل خشک تر شدن پوست، کم شدن آن است.

  ▪ آیا آب به تنهایی برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست کافیست؟

  فراموش نکنید، آب به تنهایی نمی‌تواند رطوبت پوست را حفظ کند. احتمالا شما هم متوجه شده‌اید زمانی‌که از حمام خارج می‌شوید، آب باقیمانده روی بدن شما تبخیر می‌شود و به همراه آن چربی طبیعی پوست شما هم از بین می‌رود.

  در حقیقت، هرچه بیشتر پوست‌تان را بدون استفاده از مرطوب کننده و یا کرم آبرسان پوست بشویید، پوست شما بیشتر به خشکی می‌گراید.

  ▪ به چه دلیل باید از انواع کرم های مراقبتی استفاده کرد؟

  گذشته از هر چیز لازم به یادآوری است هر آنچه که می خورید و می نوشید در پوست انسان که حکم بزرگ ترين عضو بدن را دارد، تاثیر گذار است و زیرا پوست نخستین عضوی است که در نظر نخست دیده ميشود ، بایستی که به نگهداری از آن اهمیت دهیم. در کل 30 درصد پوست از آب و چربی تشکیل شده است که اگر پوست رطوبت و طراوت خویش را از دست دهد و در اصطلاح دهیدراته شود، دچار خشکی شده و ظاهر آن پوسته پوسته شده و خط و خطوط پیری بسیار سریعتر از هنگام ظاهر ميشود . هیچ ميدانيد ایجاد کشیدگی و خشکی در پوست منجر به ترک‌خوردگي شده و لایه های تحتانی در معرض باکتری ها و عفونت های احتمالی قرار می گیرند. بدین ترتیب استفاده از انواع آبرسان ها و مرطوب کننده ها بسیار ضرورت دارد.

   

  ▪ اصلی ترین وظیفه کرم های آب رسان و مرطوب کننده چیست؟

  کرم های آبرسان باعث تقویت پوست شده و به علت تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست از ایجاد چروک و پیری زودرس پيش‌گيري نموده و سبب جوان سازی و طراوت پوست میشوند .

  از طرف ديگر کرم های مرطوب کننده به علت وجود عناصری مثل اسید هیالورونیک، گلیسیرین، سوربیتول، روپیلن گلیکول، اسید لاکتیک و عصاره بلغور جو دو سر باعث جذب مولکول های آب به پوست شده و از این طريق باعث نرمي و طراوت پوست میشوند . هم زمان با جذب آب توسط پوست نرمي و طراوت ایجاد می شود . ولی براي حفظ این خاصیت بایستی از کرم های مرطوب کننده دارای روغن بادام شیرین، روغن زردآلو، شی باتر و کره کاکائو استفاده نمود، برای این که با تشکیل یک لایه محافظ بر روی پوست جلوی از دست رفتن آب بین بافتی را می گیرند.

  ▪ استفاده از کرم آبرسان عوارض دارد؟

  هیدراته نگه داشتن پوست صورت برای تمام پوست‌ها واجب است و کاری نیست که بگوییم برای پوست ضرر دارد. البته که استفاده از برند نامعتبر می‌تواند برای پوست شما مشکل ایجاد کند، اما به صورت کلی این کرم پوست شما را همیشه آبرسانی شده و مرطوب نگه می‌دارد و از خشک شدن آن و افتادن چین و چروک روی آن محافظت می‌کند.

   

  بهترین کرم آبرسان برای پوست

  برای اینکه آبرسانی پوست شما به بهترین نحو انجام شود در طول روز باید مقدار زیادی آب مصرف کنید حداقل در طول روز ۲ لیتر آب بنوشید و از میوه‌ها و مواد غذایی آبدار استفاده کنید. در کنار آن استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی آبرسان که با نوع پوست شما مطابقت داشته باشند هم ضروری است.

  انتخاب بهترین آبرسان بر اساس نوع پوست بهتر است با مشورت پزشک صورت بگیرد. افرادی که پوست چرب و آکنه دار دارند گاهی تصور می‌کنند نمی‌توانند از کرم آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنند این در حالی است که محصولات خوبی برای آن‌ها تولید شده که بدون تحریک پوست از آن محافظت می‌کند. محصولاتی که پایه آب دارند و عاری از چربی هستند برای این افراد بسیار مفید است و روند بهبود آکنه را هم سرعت می‌بخشد.

  کرم آبرسان بیوآکوا_فروشگاه پرفیتکس

  لینک محصول

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید